Turyści coraz częściej odwiedzają Warszawę

Według danych podanych przez Stołeczne Biuro Turystyki w Warszawie w ciągu 2017 roku do miasta przyjechało aż 25 milionów turystów. To aż o 24% więcej niż w roku uprzednim!

Zgodnie z raportem „Turystyka w Warszawie” przygotowanym przez Stołeczne Biuro Turystyki liczba turystów odwiedzających Warszawę w ciągu ostatniego roku poszła znacznie do góry.

Kto najczęściej odwiedza Warszawę?

Odnotowano przyjazd 16 milionów gości na jeden dzień oraz 9,7 miliona gości wybierających nocleg w Warszawie. Średnio, podróżujący spędzili w mieście cztery i pół dnia. Oprócz Polaków chcących odwiedzić stolicę najliczniej odwiedzali nas mieszkańcy Niemiec, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Większy ruch także na Lotnisku Chopina

Zainteresowanie turystyką w Warszawie widać również po większej liczbie pasażerów korzystających z Lotniska Chopina. W przeciągu ostatnich 5 lat zanotowano wzrost obsłużonych pasażerów aż o 64%, z czego wzrost 23% dotyczył zeszłego roku.

Noclegi na każdą kieszeń

Na uwagę zasługuje także bardzo bogata oferta noclegowa w Warszawie. Turyści posiadają do dyspozycji nie tylko drogie hotele zlokalizowane w centrum, ale również tańsze hostele, które również mogą zaoferować komfortowe noclegi w przystępnych cenach.

Jest co oglądać!

Warszawa jest coraz bardziej atrakcyjnym miastem dla turystów nie tylko ze względu na swoją bogatą historię oraz ciekawe zabytki. Na uwagę zasługują również wyjątkowe muzea, parki i bulwary wiślane, szeroka oferta wydarzeń kulturalnych obejmujących różne festiwale, koncerty, spektakle.

Author: nets