Ucieczka z pokoju jako zabawa

Szykuje się weekend. Iść do kina, na imprezę do przyjaciół, potańczyć w klubie czy zdecydować się na leniwe przesiadywanie przed telewizorem. Wielu młodych ludzi jednak ostatnio wpisuje w wyszukiwarkę „Room escape Warszawa” w poszukiwaniu popularnej dzisiaj zabawy.

Ucieczka z pokoju wymaga analitycznego myślenia, bardzo, bardzo dużo pracy umysłowej, szybkiego kojarzenia faktów, kreatywności, spostrzegawczości. To wszystko przyda się do odnalezienia i rozszyfrowania wskazówek, które później odpowiednio zinterpretowane doprowadzą graczy do końca gry i wydostać się z pułapki. Należy pamiętać, że na zabawę w detektywa wyznaczony jest określony czas, więc trzeba się spieszyć.

Gra polega przede wszystkim na rozwiązywaniu zadań logicznych i czasami zręcznościowych. Działając wspólnie w grupie szybciej dojdzie się do rozwiązania.

Scenarzyści Escape Room proponują różne pokoje tematyczne, więc można zostać zamkniętym w muzeum, laboratorium, wehikule czasu oraz w pomieszczeniu związanym z tematyką średniowieczną. Stworzona jest więc wirtualna rzeczywistość, która skutecznie sprawia, że gracze odrywają się od codziennych problemów. Kiedy zostają zamknięci, liczy się tylko i wyłącznie pokój! Gracze mogą też ustalić poziom trudności oraz liczbę wskazówek. Firma może jednak określić maksymalną i minimalną liczbę uczestników.

Author: nets