Wydostań się w przeciągu godziny.

Od niedawna pojawiła się w Warszawie i kilku innych większych miastach najnowsza rozrywka, która urozmaici spotkania towarzyskie młodzieży, studentów oraz ludzi dorosłych, którzy pragnął zaznać czegoś nowego.

Escape room w Warszawie proponuje zanurzenie się w świat tajemnic i zagadek. Korzenie tej rozrywki sięgają roku 1988, kiedy gry wirtualne były rozpisywane wyłącznie na papierze. Sam opis pokoju starczał graczom, aby doskonale się bawili. Później gry tego typu przeniosły się na komputer, gdzie należało klikać myszką w przedmioty i odkrywać rebusy. Dzisiaj pomieszczenie nie jest wirtualne, gracze znajdują się w faktycznej przestrzeni, real life room escape, ale reguły gry pozostały te same. Należy odnaleźć odpowiednie przedmioty, które składają się na sieć zagadek, a rozwiązanie ich wszystkich umożliwi wydostanie się z pomieszczenia. Najważniejsze, aby rozwiązać zagadkę w określonym czasie i uciec z pomieszczenia! W innym wypadku… game over.

Gra escape room rozwinęła się do tego stopnia, że pojawiły się pokoje tematyczne- muzeum, laboratorium czy rycerski. Scenarzyści dostosowują więc rodzaj zagadek do konkretnej tematyki, dzięki czemu można więc dostosować pokój do swoich zainteresowań. Niektóre potrafią graczy przerazić, a inne zaintrygować. Jedno jest pewne. Dostarczą z pewnością masy dobrej rozrywki.

Author: nets