Znamy nominacje w plebiscycie „Warszawianka Roku” i „Warszawianka Stulecia”

Plebiscyt ma wybrać „Warszawiankę Roku”, a także „Warszawiankę Stulecia”. W jego ramach wpłynęło łącznie kilkaset różnych zgłoszeń – teraz ogłoszono nominacje.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy wskazała, że: „Pierwszy raz mieszkańcy wybiorą tę najwspanialszą kobietę, która w wyjątkowy sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Warszawy. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przyznamy także wyjątkowy, jubileuszowy tytuł Warszawianki Stulecia. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa już na trwałe wpisze się w życie naszego miasta i każdego roku będzie angażować kolejne pokolenia mieszkańców”

Nominacje

Warszawianka Roku:

Sylwia Chutnik, Agata Diduszko-Zyglewska, Leyla Elsanova, Martyna Goździuk, Krystyna Janda, Dorota Łoboda, Anna Ojer, Maja Ostaszewska, Natalia Szcześniak, Wanda Traczyk-Stawska.

Warszawianka Stulecia:

Justyna Budzyńska-Tylicka, Wanda Gertz, Stefania Grodzieńska, Zofia Kuratowska, Agnieszka Osiecka, Irena Sendlerowa, Halina Skibniewska, Maria Skłodowska-Curie, Danuta Szaflarska, Wanda Traczyk-Stawska.

Głosować może każdy

Na nominowane kobiety głosować może każda osoba, która ukończyła 16. rok życia, bez względu na jej obywatelstwo oraz miejsce zamieszkania.

Swoje głosy można oddawać papierowo z wykorzystaniem formularza dostępnego na stronie Urzędu Miasta Warszawa lub podczas wydarzeń miejskich. Głosować można również przez internet – warunkiem jest podanie danych osobowych.

Głosowanie odbywa się do 17 października, w przypadku głosowania internetowego kończy się o godzinie 23.59, w przypadku papierowego o godzinie 16.00.

Author: nets