Zwiedzanie Warszawy – szlakiem Wisły

Przepływająca przez stolicę Wisła jest miejscem, które przyciąga nie tylko mieszkańców, ale również turystów. Co warto zobaczyć i zrobić na wiślańskim nabrzeżu w Warszawie?

Bulwary wiślane

To popularne miejsce na spacer albo na przejażdżkę rowerem. Na bulwarach wiślanych znajdują się liczne kawiarenki, bary, ławeczki do wypoczynku, mini-plaża, trampoliny, a także punkt widokowy pozwalający na podziwianie okolicy. Promenada nad Wisłą jest również przystosowana do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych.

Multimedialny Park Fontann

Znajdujący się przy Skwerze I Dywizji Pancernej – na Podzamczu Multimedialny Park Fontann jest doskonałym miejscem do wypoczynku w letni wieczór. Po zapadnięciu zmroku odbywają się tutaj spektakularne pokazy, w trakcie których światło i dźwięk tworzą wyjątkowe połączenie.

Muzeum nad Wisłą

Położone na Wybrzeżu Kościuszkowskim Muzeum nad Wisłą stanowi tymczasową siedzibę dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Można oglądać tutaj interesujące dzieła polskich i zagranicznych artystów, odwiedzić księgarnię i kawiarnię.

Rejsy po Wiśle

Wisłę w Warszawie można podziwiać nie tylko z brzegu, ale również można wybrać się w rejs. Pomiędzy brzegami kursują bezpłatne promy. Można wybrać się również na wycieczkę tramwajem wodnym.

Plaże nad Wisłą

Osoby spragnione wypoczynku na plaży mogą również zrelaksować się w Warszawie. Położone nad brzegiem Wisły plaże są uznawane za jedne z najpiękniejszych w Polsce. Do wyboru jest kilka różnych miejsc, w których można wylegiwać się na piasku, budować zamki czy zagrać w siatkówkę plażową.

Author: nets