Categories
Ogólna

Powracające fasony

Moda zmienia się, to niezaprzeczalne. Fasony pojawiają się, mijają i znowu wracają po kilku latach.

Lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku to, w kwestii spodni moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony wróciła w latach dziewięćdziesiątych zeszłego wieku. Ponownie ostatnio gdzieniegdzie widać ów fason.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku modne były nader wąskie i trochę zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu określanego jako slim, charakteryzującego się również przylegającymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego wieku popularne były nader obszerne marynarki i bardzo szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Jednakże spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Czwarta dekada zeszłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Taka tendencja wróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, słowem na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znów widać ten styl.

 

https://litfashion.pl