Categories
Budownictwo i remonty

Dekarstwo

Dekarstwo to specjalizacja polegająca na układaniu pokryć dachów oraz na naprawie pokryć dachowych.

Praca ta liczy na zadbaniu o atrakcyjny wygląd dachów, a także zapewnieniu ochrony przed żywiołami i warunkami atmosferycznymi.

Obecnie w naszym kraju odnawia się mnóstwo budynków i jest zapotrzebowanie na pracę dekarzy.

Szczególne warunki, w jakich te specjalizują się rzemieślnicy i kobiety wykonują pokrycia dachowe, a gonty spełniają określone przepisy budowlane oraz przeciwpożarowe i standardy architektoniczne krajów, miast lub województw, w jakich praca jest wykonywana.

Co więcej, nauka dekarstwa, podobnie jak praca rzemieślnicza elektryków i hydraulików, wymaga konkretna wiedza i umiejętności, które pragną być przeprowadzone i wypełnione poprawnie, w innym razie

dachy mogą być zagrożenie dla osób pozostających w domu. Naprawianie dziur i popękanego drewna przed odpowiednim przykryciem dachu dachówką gontową jest tegoż przypadkiem.

Materiały użyte do prac dekarskich są różne, ale wszystko, co jest używane, powinno być solidne i bezpieczne. Gonty były kiedyś wykonane z drewna, ale z względu rosnącego ognia i zagrożenie strukturalne, materiał ten jest rzadko lub rzadko brany pod uwagę; zamiast tegoż wiąże się teraz papier nasączony bitumem pokryty kruszywem (asfaltem) lub gontami ceramicznymi, żeby zapewnić ich bezpieczniejsze

i bardziej atrakcyjny wizualnie charakter.

Zobacz: https://festal.pl/

W dekarstwie wykorzystuje się różne metody łączenia elementów. Gonty są bezpiecznie przybijane lub przybijane, ale wyłącznie tam, gdzie dachówka styka się z dachem; płytki gontowe wcale nie są przyklejane ani przybijane zakładka. Taka strategia byłaby miana za mniej bezpieczną (albowiem trudniej ją przebić mnóstwo płytek z gontów asfaltowych), a wygląd wygląda niezręcznie. Do ceramiki (a czasami z asfaltem), czasami używa się smoły lub pasty o niezwykłej sile wiązania dachówki na dach. Płytki gontowe układane są w rzędzie wzdłuż dolnej krawędzi dachu i po każdej rosnący rząd, jak powiedziano, jest na jeden pod nim o około połowę długości płytki. Szczyt krawędź dachu jest następnie zamykana.

 

 

Łupki dachowe, zwane też „gontami łupkowymi”, są też używane w pokryciach dachowych i gontach oraz są stosowane w ten sam sposób. Ze względu na ciężką konsystencję łupka jest mało prawdopodobne, aby gwoździe lub pinezki były używany; zamiast tego pasta lub smoła wydają się lepszym wyborem dla metody klejenia.

Pokrywanie dachów i gontów to ciekawy i czasochłonny proces, który pragnie być ostrożny wykonane dla dachu, by otrzymać ten architektoniczny urok. Nie tylko winno być know-how konieczne, ale zdecydowanym wymogiem są też ostrożne poruszanie się i kroczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *