Categories
Natura

Znamienite właściwości lawendy

 Jakie czynniki sprawiły, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim urodne kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego sposobu na uspokojenie, oraz ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach skórnych.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wyśmienicie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są świetnym dodatkiem do dań mięsnych, ich obecność niejednokrotnie uwzględniają również przepisy na zupy oraz potrawy rybne. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardziej popularnych roślin wywodzących się z rewiru Morza Śródziemnego. Obecnie jej uprawy spotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła gigantyczną popularność jako roślina lecznicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *