Kategorie
Uroda

Makijaż – nieco istotnych podpowiedzi

Wybieramy kolor podkładu

Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, należy szczególną wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie zastosujmy się do poniższych rad, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samodzielnie ustalić jej ogólny rodzaj. Wyodrębniamy trzy zasadnicze typy skóry. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zazwyczaj jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, stąd każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz powinnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy wszelako już musimy to zrobić, ponieważ udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest weryfikować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Znakomicie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, bowiem one jedynie zaakcentują niedoskonałości naszej skóry.

Porady dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony rejon  i myślisz, że nigdy nie nauczysz się go poprawnie robić? Miast od razu zakładać własną klęskę, rozpocznij próbować, bo to właśnie praktyka czyni mistrza. A ten rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, kiedy już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu tylko kilku minut – i to nawet podczas podróży pociągiem do pracy.

Daj sobie jednak trochę czasu na te ćwiczenia. Jeżeli trzymasz pomadę bądź cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za parę minut musisz wyjść do pracy bądź na uczelnię. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jakie wrażenie robią twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz wyszkolić się zaznaczać ich naturalny kontur i generalny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak nim rozpoczniesz nabywanie i próbowanie tych wszystkich produktów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na nie małą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod malowania brwi jest natomiast tak wiele. Trudno stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Przetestuj również rozmaite kosmetyki do brwi i nie limituj się tylko do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej znacznie lepszy rezultat osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *