Categories
Ogólna

Pozytywne działanie afrykańskiego mango

Jednym ze komponentów które czynią z afrykańskiego mango roślinę prozdrowotną a jednocześnie wspierającą w odchudzaniu są polifenole. Są to związki o działaniu mocno antyoksydacyjnym. Polifenole powodują spalanie nagromadzonego w organizmie tłuszczu.

Afrykańskie drzewo mango wzrasta w tropikalnych lasach Afryki. Drzewo jest również uprawiane w gospodarstwach w środkowej i zachodniej części kontynentu. Drzewo rośnie od 10 do 40 m wysokości. Butelkowe liście są gęste. Drzewo dojrzewa i zaczyna kwitnienie w wieku od 10 do 15 lat.

Wiele badań wskazuje na potencjalne zastosowanie przemysłowe opisywanej rośliny w produkcji żywności, kosmetyków oraz produktów farmaceutycznych.

Właściwości

Badania nad Afrykańskim mango wykazały pozytywne działanie w walce z cukrzycą i otyłością, a także właściwości przeciwbakteryjne, antybólowe oraz antyoksydacyjne.

Oddziaływanie antybólowe

Roślina objawia też właściwości przeciwbólowe.

Działanie przeciwutleniające

Nasiona rośliny wykazują antyoksydacyjne.

Odziaływanie antybakteryjne

Liście rośliny i korzenie wykazują oddziaływanie antybakteryjne.

Roślina może być pomocna w walce z cukrzycą

Badania na zwierzętach wykazały właściwości obniżające stężenia glukozy co ma znaczenie w walce z cukrzycą,
Badania kliniczne udowodniły obniżenie u pacjentów glukozy we krwi.

Otyłość
Afrykańskie mango posiada właściwości odchudzające.


african mango opinie


Skład

Nasiona są dobrym źródłem składników odżywczych, zawierających witaminy i minerały, takie jak wapń, magnez, potas, sód, fosfor i żelazo.

Afrykańskie mango jest popularnym środkiem na odchudzanie. Pomaga także w wypadkach gdy gubienie wagi idzie nader opornie.