Kategorie
Zdrowie

Ważne tematy tyczące zdrowia

Ćwiczenia aerobowe

Ćwiczenia aerobowe – co to jest?

Ćwiczenia aerobowe to rodzaj wysiłku fizycznego, który spowoduje wzrost

Kategorie
Sport

A może tak windsurfing?

https://nets.waw.pl/2020/10/05/aktywnosc-fizyczna-2/

Kategorie
Zdrowie

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna jest nie tylko dobrym sposobem na odchudzanie, ale wpływa także pozytywnie na zdrowie. Niestety jak wiadomo w dzisiejszych czasach coraz mniej osób jest aktywnych fizycznie. Dużą winę ponosi za to technologia. Często ludzie wolą spędzać czas przed telewizorem czy komputerem niż wyjść na powietrze w wolnym czasie, gdyby nie było wspomnianych urządzeń człowiek z nudów wyszedłby na spacer. Jeszcze lepszym przykładem są dzieci i młodzież, gdyby nie rozwój technologii i gry komputerowe młodzi ludzi zamiast grać poszli by na dwór pograć w piłkę, czy bawić się w ganianego. Warto podkreślić, że aktywność fizyczna to nie tylko ciężkie treningi na siłowni, zalicza się także do niej pływanie, jazdę na rowerze, bieganie, a nawet dłuższe spacery. Indywidualne ćwiczenia w domu również są formą aktywności fizycznej. Jak już wspomniałem aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na zdrowie i naszą sylwetkę, dlatego warto czasami zamiast jechać samochodem pójść w wybrane miejsce na pieszo.

https://medpolonia.com.pl/szpital/formularze-do-pobrania/laryngologia

Kategorie
Wolny czas

Sport

Kategorie
Zdrowie

Odchudzanie

Odchudzanie wcale nie musi być trudne. Wystarczy stosować kilka podstawowych reguł. Na początek postawmy na świeże warzywa i owoce. Po drugie ograniczmy spożywanie słodkich przekąsek. To przysłowiowe bomby kaloryczne, pełne sztucznych konserwantów.

Nie możemy też rezygnować z treningu. Jeśli do tego czasu prowadziliśmy siedzący tryb życia, to postawmy na początku na umiarkowaną aktywność fizyczną. Możemy na przykład jeździć na przejażdżki rowerowe. Z upływem czasu możemy stopniowo zwiększać intensywność naszego treningu.

Równie istotne jest regularne picie wody. Przecież ona jest podstawowym budulcem naszego ciała. Woda wypita przed posiłkiem powoduje, że zdajemy zdecydowanie mniej. Dodatkowo usuniemy toksyny z naszego organizmu.